header architektura

Architektura

NEO-NATOLIN to osiedle domów jednorodzinnych położone w otoczeniu natury, które będzie wyróżniać się nowoczesną architekturą i rozwiązaniami zapewniającymi prywatność. Projekt opracowała pracowania APA Wojciechowski Architekci.
Projekt architektoniczny inwestycji NEO-NATOLIN zakłada utworzenie nowoczesnych willi, przy jednoczesnym utrzymaniu cech podmiejskiej zabudowy jednorodzinnej. Dwuspadowe dachy ponad kondygnacją +1 nadają lekkości bryłom oraz przyjazny, domowy charakter. Dzięki elastyczności w łączeniu modułów jednostek rodzinnych, osiedle ma zróżnicowany wyraz. Jednocześnie, budynki zyskują duże powierzchnie wewnętrzne: obszerne strefy dzienne oraz wygodne sypialnie na piętrze, przy zachowaniu przyjaznej skali w odbiorze zewnętrznym.
Wszystkie domy charakteryzuje przemyślana i funkcjonalna przestrzeń zaprojektowana z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Wnętrza jednostek zaplanowane są tak, aby wydzielić strefę dzienną, znajdująca się na parterze, od strefy nocnej znajdującej się na piętrze. Dodatkowo - strefa dzienna - otwarta jest dużymi przeszkleniami na ogród. Dzięki unikaniu zbędnych podziałów przestrzeni zapewniono możliwie obszerną przestrzeń do swobodnego komponowania. Pokoje, poprzez odpowiednie proporcje, umożliwiają dowolną aranżację. Przewidziane są w nich wnęki na szafy, dzięki czemu, meble dobrze wpasowują się we wnętrza pomieszczeń. Elewacje budynków utrzymane są w stonowanej kolorystyce, z przewagą bieli oraz z dodatkiem elementów grafitowych, takich jak stolarka okienno-drzwiowa, czy też połacie dachu pokryte nowoczesną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach, w strefach wejścia oraz na fragmentach od strony ogrodu zaproponowane zostało wykończenie w cegle w dwu proponowanych odcieniach.
Obszary wokół domów podzielone są na dwie strefy: przestrzenie reprezentacyjne - wzdłuż fasad frontowych, ze specjalnie zaprojektowaną zielenią oraz przestrzenie prywatne – sporych rozmiarów ogródki przydomowe wydzielone dodatkowo niskimi ogrodzeniami. Budynki wchodzące w skład inwestycji będą połączone garażami, a zastosowane rozwiązania projektowe zapewnią dystans od ich części mieszkalnych (tj. salony, sypialnie).
Logo APA Wojciechowski Architekci
APA Wojciechowski Architekci istnieje ponad 25 lat. Obecnie zatrudnia około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście, a ich projekty realizowane są w Polsce, Rosji, na Ukrainie oraz Litwie. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju biuro poszukuje takich rozwiązań projektowych, które w ramach założonego budżetu przyniosą największe ekologiczne, ekonomiczne i społeczne korzyści. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzają liczne certyfikaty dla budynków i nagrody za zielone budownictwo. Najsłynniejsze realizacje pracowni to między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski) w Warszawie, Riverview, Alchemia w Gdańsku oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław.
N
Zadzwoń